”U” Cluj / „Şepcile roşii”, călcate în picioare de Wiener Neustadt

Universitatea Cluj a pierdut şi cel de al doilea amical din Turcia, scor 1-5 cu Wiener Neustadt / FOTO: Dan Bodea

Aflaţi în cantonament în Antalya fotbaliştii de la Universitatea au disputat cel de al doilea meci test, în compania formaţiei Wiener Neustadt. Victoria a revenit austriecilor, scor 5-1, după ce clujenii au terminat prima repriză în avantaj, scor 1-0, graţie golului reuşit de golgheterul Vali Lemnaru, în minutul 12 din lovitură de la 11 metri.

Meciul s-a disputat pe două coordonate tottal diferite. În primul act Mihai Teja a trimis în teren echipa pe care o putem numi „a titularilor”: Dolha – Martac, Szilagyi. Rada, Târnăcop – Boutadjine, Bucşa, Cristocea, Max Nicu – Lemnaru, Machado.

În cea de a doua repriză au intrat pe teren “rezervele”, iar acest lucru s-a simţit în joc şi pe tabela de marcaj, austriecii reuşind un meci de antrenament şi 5 goluri. Următorul meci al alb-negrilor se va juca luni, de la ora 15.00, în compania echipei germane de ligă secundă FSV Frankfurt.