Noi artiști confirmați la UNTOLD. Programul provizoriu

UNTOLD Festival transformă Clujul, între 30 iulie – 2 august, în destinația turistică muzicală a României. Pe lângă cei mai mari artiști electro-dance-music AVICII, ARMIN van BUUREN, DAVID GUETTA, DIMITRI VEGAS & LIKE MIKE, care urcă pe aceeași scenă pentru prima dată în România, noi proiecte muzicale se alătură line-up-ului impresionant al UNTOLD Festival.

Dintre acestea amintim: Paul K, 2SHY MC, Irie Maffia, 7th Sphere, A Walk in Town, Ajin Luz, Candcum, Chuck Boris, danaga, Digital Selekta, DJ Silent Disciple, DJ Snow & MC Agent, Dubase,  I-One, E Mantra, Injektah, Jaehyo, Kosta, Latam,  Logical Elements,  Man of No Ego, Mariana Preda, Mano, Metamorphosis, Mighty Boogie, Monsoon / Chvl, Nadia & Rodolfo, Overder, Quanta, Resonandu, Saranankara Project, Shivanam band, Suhov, Tamaka, UFE, Zen Baboon; Alternosfera, Altar, Les Elephants Bizarres, Grimus, Toulouse Lautrec, Travka, The Mono Jacks, Trooper, Luna Amară, Changing Skins, Satellites, Masterpiece (Tribute to Metallica), Temple Invisible, Robin and The Backstabbers, The Dream Diggers, Mercedes Band, N.O.R., Red Magnetic, Vespera, Crowd Control, The Glass Fish, Autumn Hotel, Rattlejack, Times of Need, New Proscenium, Black Diamond, Ares, Altfive, Costi Camarasan Band, Konthrast; Akos, Alex Tripon, Berry, Bite your lips, Blackie, Boddo, Borac, Carlos, CDJ, Claudio Lacosta, Dj Angel, Dodo, George, Gruuv Elements, High Roller, Hijack, Hunay, Lăzărica, Mathei, MC Aurica & DJ Pelin, Kristall, Liquid, Mendez, Mentaal, Mihai V, Mini, Moshu, NDJ, Paul Damixie, Seme, Sunset Eye, The Joint Ventures, Yan Russ.

Pe scena UNTOLD Festival vor urca, de asemenea, și cei 15 finaliști ai concursului The UNTOLD Sound. DJ și live band-uri, cele mai îndrăznețe și promițătoare proiecte și-au câștigat locul pe scenele festivalului în urma jurizării și a voturilor primite de la public: Elyon (LiveBand), Baby Elvis (LiveBand), Mere (LiveBand), Face Today (LiveBand), The Purple Dandies (LiveBand), Andrew Case, DJ Bigda, DJ Mendez, DJ Vice, Iulian Florea, Mike Iova b2b Phil, Michael T, Mike Usher, Mircea, XAEL.

Până acum, programul festivalului se conturează în felul următor:

JOI, 30 iulie:

Dimitri Vegas & Like Mike, ATB, Fedde le Grand, Duke Dumont, Tom Odell, Gramatik, Wilkinson, Subcarpați, P Money, Lost Frequencies, Michael Calfan sunt doar câteva din numele care vor concerta în prima zi a festivalului.

VINERI, 31 iulie:

Avicii, Wu-Tang Clan, Andy C, Gentleman, Foreign Beggars, Akua Naru, Șuie Paparude, Onra, Cazzette, AronChupa, plus mulți alții.

SÂMBĂTA, 1 august:

Armin van Buuren, Tinie Tempah, John Newman, Sharam, Satoshi Tomiie, Patrice, Crazy P, Fatman Scoop, plus mulți alții.

DUMINICA, 2 august:

David Guetta, John Digweed, Nic Fanciulli, Pendulum (DJ Set) & Verse, DJ Premier, Bondax, Nightmares on Wax, Mr Woodnote, Lil Rhys & Eva Lazarus, Jeru the Damaja, Tujamo,Third Party, plus mulți alții.

Programul detaliat al festivalului va fi disponibil începând de vineri, 10 iulie, aici.


Publicitate

Postaţi un comentariu