”U” Cluj a făcut spectacol cu Tășnad. Oaspeții au avut două bare la 0-0

Meciul dintre Universitatea Cluj și Unirea Tășnad, disputat pe Cluj Arena, în cadrul etapei a XIX- a Ligii a III-a, a avut de toate. Ritm, ocazii și goluri multe. ”Studenții” s-au impus cu scorul de 5-0 și și-au luat astfel, revanșa în fața singurei echipe care a i-a învins în campionat. Până să curgă golurile în poarta lui Moroz, oaspeții au fost cei care au avut șansa deschiderii scorului. Szekely (min. 4) și Cadar (min. 10) au șutat în barele porții lui Dinu, iar Ciul (min. 22) nu a cadrat bine un șut de la marginea careului.

Alb-negri au răspuns prin Greu, Goga și Hațiegan, dar cel care a marcat primul a fost Micaș în minutul 38. În partea a doua a întâlnirii oaspeții au cedat treptat și Universitatea și-a făcut norma de goluri. Ene a marcat de două ori în tot atâtea minute (54 și 55) și a liniștit lucrurile. În minutul 62 Hațiegan a plasat perfect un șut de la marginea careului, iar Goga a închis tabela în minutul 89. ”U” a acumulat 44 de puncte și s-a distanțat la 6 lungimi în fața Performanței Ighiu, care a făcut doar egal (0-0), în deplasarea de la Recea.