Program competiţional – Transilvania de Nord, 25-27 octombrie

Foto: Transilvania Reporter

Transilvania Reporter vă pune la dispoziţie programul competițiilor sportive din acest weekend din județele Cluj, Satu Mare, Maramureș, Sălaj, Bihor şi Bistrița-Năsăud.

CLUJ

VINERI
FOTBAL – LIGA I
Ora 21.30: FC Vaslui – U Cluj
SÂMBĂTĂ
BASCHET MASCULIN – Liga I, Seria I, Etapa a IV-a
Ora 16.00: BC Miercurea Ciuc – „U” Cluj
VOLEI MASCULIN – Divizia A1, etapa a III-a
Ora 18.00: Phoenix Şimleul Silvaniei – „U” Cluj
BASCHET FEMININ – Liga NaŢIONALĂ, etapa a V-a
Ora 18.00: ACS Sepsi Sf. Gheorghe – „U” Cluj
FOTBAL – LIGA I
Ora 21.30: CFR Cluj – Astra Giurgiu

SATU MARE

VINERI
SCRIMĂ – Campionatul Naţional de Floretă Speranţe
Ora 10.15: Sala de scrimă Ghencea – proba pe echipe, masculin, CS Satu Mare
SÂMBĂTĂ
SCRIMĂ – Campionatul Naţional de Floretă Speranţe
Ora 10.15: Sala de scrimă Ghencea – proba individuală feminin, CS Satu Mare
FOTBAL – Liga a 2-a, seria a II-a, etapa a VIII-a
Ora 11.00: FC Olimpia Satu Mare – FC Bihor
BASCHET – LNBF – Etapa a IV-a
Ora 12.00: SCM Craiova – CSM Satu Mare
DUMINICĂ
SCRIMĂ – Campionatul Naţional de Floretă Speranţe
Ora 10.15: Sala de scrimă Ghencea -proba pe echipe, feminin, CS Satu Mare
BASCHET – LNBF – Etapa a V-a
Ora 18.00: CSBT Alexandria – CSM Satu Mare

MARAMUREŞ

VINERI
FOTBAL – Liga a III-a, etapa a 10-a
Ora 15:00: FCM Baia Mare – CS Ineu, stadionul Viorel Mateianu
OFF ROAD, ultima etapă a Campionatului Naţional
Perioada: 25-27 octombrie, Baia Sprie
SÂMBĂTĂ
VOLEI MASCULIN – Divizia A1, etapa a III-A
Ora 17:00: Ştiinţa Explorări Baia Mare – VCM LPS Piatra Neamţ, Sala Polivalentă Lascăr Pană


BIHOR

SÂMBĂTĂ
FOTBAL – Liga a 2-a, seria a II-a, etapa a VIII-a
Ora 11.00: FC Olimpia Satu Mare – FC Bihor
BASCHET
LNBF – Etapa a IV-a
Ora 16.00: CS U Alba Iulia – Univ. CSM Oradea
LNBM – Etapa a V-a
Ora 16.15: CSM Oradea – Gaz Metan Mediaş
POLO – Liga Campionilor – Faza a III-a
Ora 20.30: CSM Digi Oradea – Sintez Cazan


SĂLAJ
VINERI
FOTBAL – Liga a 3-a, seria a V-a, etapa a X-a
Ora 15.00: FC Zalău – Naţional Sebiş
SÂMBĂTĂ
VOLEI – Divizia A1 Masculin, etapa a III-a
Ora 18.00 – CS Phoenix Şimleu – „U” Cluj
Ora 18.00 – Volei Municipal Zalău – Dinamo Bucureşti

 

BISTRIŢA - NĂSĂUD

SÂMBĂTĂ
FOTBAL – LIGA a II-a, seria a II-a, etapa a VIII-a
Ora 11.00: Universitatea Craiova-Gloria Bistrița
HANDBAL FEMININ – Divizia A, seria B, etapa a VI-a
Ora 11: HC Alba Sebeș-CSM Bistrița
DUMINICĂ
BASCHET MASCULIN – Liga I, seria B, etapa a IV-a
Ora 16.00: Gaz Metan Mediaș 2- CS For You Bistrița

Postaţi un comentariu