Universitatea Cluj a rezistat o repriză în restanța cu SCM Timișoara din SuperLiga Națională de rugby

Universitatea Cluj a pierdut, miercuri, meciul restant cu SCM Timișoara, din cadrul etapei a 8-a a SuperLigii Naționale de rugby masculin. Bănățenii s-au impus cu scorul de 33-10 în partida disputată pe terenul din Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Doar o repriză au rezistat jucătorii lui Cristi Săuan în fața multiplei campioane a României, la pauză scorul fiind de 3-7. În repriza a doua alb-negrii au reușit să înscrie o încercare, dar a fost prea puțin. Bănățenii au înscris la foc automat și au obţinut şi punctul bonus ofensiv după ce au marcat cinci eseuri.

În urma acestui rezultat SCM Timișoara a urcat din nou pe podiumul SuperLigii CEC Bank, cu 28 de puncte. Lider se menține CSA Steaua București, urmată de CSM Știința Baia Mare. ”U” Cluj ocupă în continuare locul 5 cu tot atâtea puncte.