Scor final “U” Cluj – Concordia Chiajna 0-3 (Zaharia min 16, Neagu 64, Onduku 85)

Universitatea Cluj întâlneşte pe Concordia Chiajna într+un meci din cadrul etapei a V-a în Liga I

Sa fluierat finalul meciului dintre Universitatea Cluj şi Concordia Chiajna, încheiat cu scorul de 0-3, ilfovenii impunându-se categoric în faţa echipe lui Ionel Ganea, după un joc lamentabil.

min. 85 gol Chiajna – Onduku ajunge primul la minge şi marchează pentru 0-3

min 64. gol Chiajna – Neagu reia excelent cu capul şi scorul devine 0-2

min 46. a început repriza secundă a meciului dintre “U” Cluj şi Concordia. Meciul se reia de la scorul de 1-0 în favoarea oaspeţilor. Niciun antrenor nu a efectuat vreo schimbare la pauză.

Pauză pe Cluj Arena, în întâlnirea dintre Universitatea şi Concordia Chiajna, oaspeţii conduc cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Zaharia în minutul 16. Primele 45 de minute au fost modeste. “U” Cluj a încercat să-şi creeze oportunităţi de a marca însă execuţiile alb-negrilor au lăsat mereu de dorit. De partea cealaltă, ilfovenii au avut o singură şansă de a marca şi au profitat de ea.

min 16. Gol Concordia Chiajna – Van Doten îşi scapă adversarul din marcaj şi Zaharia trage la colţul lung. “U” Cluj – Concordia 0-1

Echipele de start

“U” Cluj: Dolha – Ciupe, Ninu, Neag, VanDoten – Bucşă, Balde – Takacs, Cristocea, Tîrnăcop – Dedu. Antrenor: Ionel Ganea
Rezerve: Niculescu, Szilagyi, Kovacs, Săndulescu, Turcu, Borza, Odiaka.

Concordia: Rîmniceanu – V. Creţu, Leca, Melinte, Bucurică – M. Neagu, Ispir, Purece, N. Roşu – D. Florea, A. Zaharia. Antrenor: Ionuţ Chirilă

Rezerve: Iancu, Onduku, Serediuc, Strătilă, Savin, Apostol, Da Costa.

Arbitri: Iulian Călin – Florin Neacşu, Mircea Grigoroiu.