Polo/CSM Digi Orade la a treia victorie consecutivă

În această după-amiază în cadrul turneului de la Oradea, primul care se desfășoară în ediția 2013-2014 a Superligii Naționale, se joacă meciurile din runda a treia. Sportul a defilat în partida cu Poli Cluj pe care a învins-o cu 21 la 4. Amefa a trecut de Crișul cu 13 la 11, iar Dinamo a câștigat în fața celor de la Rapid cu 14 la 8.

CSM Digi Oradea s-a impus clar cu 13 la 7 în derby-ul etapei, în care a întâlnit pe Steaua. Campioana a condus de la un capăt la altul întâlnirea. Încă din primul sfert orădenii au luat un avans de trei goluri, iar până la pauza mare au mărit avantajul la cinci goluri (7-2). Orădenii au mai pus un gol la diferența de pe tabela de marcaj înainte de ultima repriză (10-6), iar in ultima repriza s- au înscris câte trei goluri de fiecare parte.Este a treia victorie consecutivă pentru poloiștii orădeni.

Sportul Studențesc – Poli Cluj 21-4 (8-1, 3-1, 5-0, 5-2)

AMEFA – Crișul Oradea 13 -11 (4-3, 2-3, 4-5, 3-0)

Rapid  – Dinamo  8-14   (1-3, 2-1, 3-4, 2-6)

CSM Digi – Steaua  13-7 (3-0, 4-2, 3-2, 3-3)

Tot astăzi urmează să se dipute etapa a IV-a, după cum urmează: ora 16:00, Poli Cluj-Napoca – Dinamo; ora 17:15, Amefa Arad – Sportul Studenţesc; ora 18:30, Rapid – CSM Digi; ora 19:45, Steaua – Crişul Lancetti.