Polo / CSM Digi Oradea îşi continuă marşul triumfal spre un nou titlu de campioană

CSM Digi Oradea are opt victorii din tot atâtea posibile în actuala ediţie de campionat

CSM Digi Oradea nu are adversar în Superliga Naţională. Poloiştii antrenaţi de Dorin Costrăş au câştigat derby-ul cu Sportul Studenţesc, scor 12-4.

Este a opta victorie pentru CSM Digi, din tot atâtea meciuri disputate. Experienţa bihorenilor şi-a spus cuvântul încă din start, astfel că aceştia aveau la pauza mare un avans de patru goluri, 6-2. În repriza a treia bihorenii nu au primit nici un gol, iar în secvenţa decisivă a fost 4-2.

Marcatorii celor de la CSM Oradea au fost: Tiberiu Negrean – 3 goluri, Ramiro Georgescu, Adam Freudlich, Mihnea Chioveanu – 2 goluri, Alex Popoviciu, Vijislav Cupic, Gheorhe Dunca – câte un gol.

De la Sportul au marcat : Markoci, Rădoi, Ciobanu şi Oanţă câte o reuşită.

Astăzi este zi cu etapă dublă. CSM Oradea întâlneşte pe Polo Cluj respectiv pe Steaua Bucureşti.