![](https://transilvaniareporter.ro/wp-content/uploads/2013/07/Popa-Mita-IMG_2191.jpg)
Miță Paul nu mai vrea la ”U” Mobitelco
![](https://transilvaniareporter.ro/wp-content/uploads/2013/07/Popa-Mita-IMG_2191.jpg)
Mihai Paul negociază cu Energia Rovinari
Fundașul echipei ”U” Mobitelco Cluj, Mihai Paul (foto la minge), negociază în aceste zile cu Energia Rovinari, formație care i-a propus un contract valabil pentru un sezon, cu opțiune de prelungire. În vârstă de 31 de ani, Mihai Paul a evoluat în sezonul trecut în 32 de partide, ultimele douăsprezece pentru ”U” Mobitelco. 9, 5 puncte și 3, 3 pase decisive sunt mediile baschetbalistului, în campionatul trecut. Dacă va semna cu Energia Rovinari, Paul ar putea fi coleg cu Dalibor Djapa, care a evoluat în sezonul trecut la”U” Mobitelco.