CFR Cluj și Astra au încheiat la egalitate, scor 0-0, la capătul unui meci anost, sărac în ocazii de poartă.

Giurgiuvenii au evoluat 13 minute în inferioritate numerică, după ce Yahaya a fost trimis la cabine de Ovidiu Hațegan, care i-a acordat al doilea galben pentru un fault asupra lui Djokovic (’77).

În urma acestui rezultat, CFR egalează la puncte (17) pe Ceahlăul, dar se menține pe locul 8, având un golaveraj mai slab decât nemțenii.

Echipele de start:

CFR: Felgueiras – Maftei, Cadu, Rada, Camora – Djokovic, Muniru, Gabionetta – Maah, Ogbu, Tade; Rezerve: Mincă, Piccolo, Sepsi, Hora, Deac, Rui Pedro, Costea

Astra: Lung jr. – Mățel, Găman, Youssef, Junior Morais – Yahaya, Laban – Enache, Bukari, Yoda – Ivanovski; Rezerve: Coman, Mureșan, Budescu, Pedro Santos, Asante, Yazalde, Cristescu

Min 81 – Intră Cristescu, iese Yoda

Min 80 – Costea ia o acțiune pe cont propriu, șutează de la distanță, Lung respinge cu greu

Min 77 – Yahaya este eliminat după ce primește al doilea galben

Min 73 – Iese Ivanovski și intră Budescu

Min 73 – Cartonaș galben pentru Djokovic

Min 71 – Dublă schimbare la CFR. Ies Ogbu și Gabionetta, intră Deac și Rui Pedro

Min 65 – Cartonaș galben pentru Yahaya

Min 59 – Enache reia cu exteriorul puțin peste

Min 57 – Costea trage puternic la colțul scurt, Lung respinge în corner

Min 56 – Cartonaș galben pentru Cadu

A început repriza secundă

Schimbare la CFR. Intră Costea în locul lui Tade

Pauză în Gruia. CFR și Astra se află la egalitate după primele 45 de minute, scor 0-0.

Min 44 – Ivanovski înscrie, dar golul este anulat pe motiv de ofsaid

Min 32- Bukari șutează din afara careului, Felgueiras respinge cu greu în corner