Judo / Clujencele eliminate prematur la Varşovia

Patru judoka de la CSM "U" Cluj au fost eliminate încă din turul inaugural al turneului Open de la Varşovia

Sportivele Alexandra Pop, Roxana Ioancă, Cristina Matei şi Ştefania Adelina Dobre, toate legitimate la CSM “U” Cluj, au fost eliminate încă din primul tur al turneului de judo European Open de la Varşovia, desfăşurat la asfârşitul săptămânii.

La categoria 48 kilograme, Alexandra Pop a pierdut în chiar în primul tur, la Katerina Nahaenka din Belarus, iar la categoria 52 kilograme, Roxana Ioancă a cedat în manşa inaugurală în faţa rusoaicei Antonina Tovsteţkaia, iar Cristina Matei a fost eliminată tot din primul tur, de Daria Skripnik din Belarus.

Ştefania Adelina Dobrre a cedat în turul inaugural în faţa franţuzoaicei Morgane Brunet, în limitele categoriei 57 de kilograme. Cele mai bune performanţe le-au obţinut la Varşovia orădencele Larisa Florian şi Ioana Matei care s-au clasat pe poziţia a 5-a la categoriile 52 de kilograme, respectiv la 48 de kilograme.