![](https://transilvaniareporter.ro/wp-content/uploads/2013/12/uhandbal-echipa-m.jpg)
Handbal / Încă un portar pentru Universitatea
![](https://transilvaniareporter.ro/wp-content/uploads/2013/12/uhandbal-echipa-m.jpg)
Daniel Drăghiţă este cel mai nou component al echipei masculine de handbal Universitatea Cluj. În vârstă de 23 de ani sportivul evoluează pe postul de portar şi a semnat cu echipa pregătită de Alexandru Cucuiet din alitate de jucător liber de contract.
Drăghiţă este născut în Alba Iulia, a terminat Liceul cu Program Sportiv din localitate, iar în prezent este student la Facultatea de Educaţie Fizică şi Sport din cadrul UBB Cluj. Până în această vară portarul a evoluat la CS Voinţa Sebeş.
Drăghiţă a debutat în poarta Universităţii Cluj chiar împotriva fostei sale echipei, în meciul încheiat la egalitate, scor 26-26, disputat în cadrul etapei a X-a a Diviziei A. Noul handbalist universitar a contribuit la rezultatul obţinut de “U” în faţa Voinţei printr-o paradă excepţională în situaţie de unu la unu.