FC Municipal Baia Mare a învins categoric gruparea FC Zalău, într-un nou amical

FC Municipal Baia Mare

FC Municipal Baia Mare a disputat, vineri după-amiază, o nouă partidă amicală, pe teren propriu, în compania colegei de serie FC Zalău. Dacă în urmă cu o aproximativ o lună, în meciul ce s-a desfăşurat la Crasna, victoria a revenit zălăuanilor cu scorul de 1-0, acum băimărenii s-au impus cu un categoric 4-0, după un meci pe care l-au dominat în totalitate.
FC Municipal Baia Mare a deschis scorul în minutul 39, prin Giurgiu, scor cu care s-a intrat şi la cabine după primele 45 de minute, pentru ca în repriza secundă gruparea băimăreană să mai puncteze încă de trei ori, prin Moldovan (min. 49) şi V. Pop (minutele 56 şi 60).

* FC Municipal Baia Mare: Bota (’56 Danciu) – Gherghel, Hodor, Zoldi, Toma (’60 Ignat) – Balmoş (’18 Răduneaţă), Vanca (’61 Lupaşcu), Giurgiu (’61 Moussa), Tarţa (’61 Khadim) – Barboloviciu (’45 V. Pop), Moldovan (’61 Pomean)
Antrenori: Dorin Toma – principal, Cristian Bogdan – secund

FC Municipal va juca următoarea partidă de verificare luni, 19 august, de la ora 18.00, în deplasare, cu Olimpia Satu Mare.