CFR / “Perla” CFR-ului a marcat pentru Georgia

Noul fotbalist al echipei CFR Cluj, Ghiorghi Chanturia, a marcat în meciul amical pe care echipa naţională a ţării sale, Georgia, l-a câştigat miercuri cu scorul de 2-0 împotriva reprezentativei similare din Liechtenstein. Fotbalistul pregătit de Vasile Miriuţă a deschis scorul în minutul 25.

Chanturia a fost achiziţionat de gruparea vişinie de la Vitesse Arnhem, dar va juca în Ardeal doar până la sfârşitul actualului campionat, urmând să treacă din vară în Italia, cel mai probabil la Hellas Verona. Georgianul de 21 de ani a debutat pentru CFR în meciul cu Viitorul Voluntari, din etapa a XXI-a a Ligii I, terminat la egalitate, scor 1/1. Atacantul a intrat pe teren în minutul 75, în locul lui Robert Maah.