Dinamo – “U” Cluj, 6-0 scor final

Ignorat de Gigi Multescu în primele etape, Ionel Dăciulescu ar putea reintra în teren sâmbătă cu ”U” Cluj/ FOTO Dan Bodea

Meciul dintre Dinamo Bucureşti şi Universitatea Cluj ar fi trebuit să fie unul frumos, aşteptat de foarte mulţi iubitori ai fotbalului. Dar evoluţia echipelor din teren a fost mai degrabă modestă. Bucureştenii au făcut ce au vrut, Universitatea nu a putu mai mult şi partida s-a terminat cu scorul campionatului, după şase etape. Vezi mai jos evoluţia scorului.

min 85 Rotariu face 6-0 pentru Dinamo

min 69 gol Dinamo, Alex Curtean ridică scorul la 5-0

min 57 4-0 pentru Dinamo, a marcat Luchin

min 46 s-a reluat repriza secundă dintre Dinamo şi “U” Cluj, la pauză conduce formaţia bucureşteană cu 3-0, golul doi a fost din off side clar… Pentru Dinamo este primul meci din actualul campionat când înscriu de trei ori.

min 45 Grigore ridică scorul la 3-0 în favoarea lui Dinamo, din penalti

min 30 Boubakor marchează pentru 2-0 în favoarea lui Dinamo

min 29 penalti pentru Dinamo, a marcat Grigore, 1-0

Dinamo a început în formula: Bălgrădean – Rus, Luchin, Grigore, Grecu – Elton, Boubacar – Matei, Curtean, Lazăr – Dănciulescu

“U” Cluj îi are în teren pe: Niculescu – Buşcă, Abrudan, Neag, Mendy – Popa, Balde – Târnăcop, Cristocea, Borza – Dedu