![](https://transilvaniareporter.ro/wp-content/uploads/2013/08/soare-alba24.ro_.jpg)
Vreme caldă la începutul săptămânii
![](https://transilvaniareporter.ro/wp-content/uploads/2013/08/soare-alba24.ro_.jpg)
Nord-Vestul Transilvaniei va înregistra la începutul săptămânii temperaturi normale pentru această peioadă.
La Cluj-Napoca temperaturile vor fi cuprinse între 15-27 de grade, Oradea va avea temperaturi cuprinse între 20-29 de grade, Satu Mare 20-28 de grade, Bistrița 15-25 de grade, Baia Mare 17-26 de grade și Sălaj 25-28 de grade.
În decursul zilei de marți vor fi înregistrate temperaturi mai scăzute în toată regiunea, riscul de averse fiind crescut, înnorãrile vor fi accentuate, posibile descãrcãri electrice și condiții de grindinã.