Urmează weekendul copiilor, la Mini ELEMENTUM Fest
Festivalul dedicat copiilor ELEMENTUM vine anul acesta cu o mini-ediție care va avea loc în acest weekend, la Tarnița.
MINI ediții ELEMENTUM Fest are loc sâmbătă, 28 și duminică, 29 august, între orele 11.00 și 23.00, la Lake View – Beach, Burgers & Bar (lac Someșul Cald).
Lacul va fi locul de întâlnire al celor pasionați de plimbări cu barca, de caiace, stand-up paddle board (SUP), waterbikes, jetboards și, bineînțeles, al celor cărora le era dor de Aquaglide, parcul nostru nautic gonflabil.
Cei care preferă să fie „cu picioarele pe pământ”, au la fel de multe motive de bucurie și la mal: vor admira sau chiar vor putea lua parte la surprizele pregătite de invitații speciali – actori (spectacole de teatru), acrobați și magicieni, entertaineri cu ateliere de baloane, de creație și senzoriale. Seara este dedicată unei proiecții de film, de vizionat cu mic, cu mare.
Biletele se pot achiziționa din rețeaua IaBilet. Copiii sub 7 ani au intrarea gratuită.
Evenimentul este exclusiv de zi, NU există posibilitate de campare în interiorul locației.
Din cauza restricțiilor impuse de pandemie, numărul maxim de persoane care pot participa simultan la activități este 300/zi.
Intrarea se face pe baza de dovada vaccinare sau testare la locație.
INTRAREA GRATIS PENTRU CEI CARE ȘI-AU PĂSTRAT BILETUL DIN 2020
Festivalierii care și-au achiziționat bilet pentru Elementum 2020 și nu au solicitat restituirea banilor au parte de o dublă surpriză: își păstrează biletul achiziționat, pe baza căruia vor putea participa la ediția 2022 a festivalului, iar participarea la MINI ediția de acum este GRATUITĂ. Ei vor primi pe e-mail o invitație pe care o pot arăta la intrare.
[stextbox id=’custom’]DESPRE ELEMENTUM FEST
Noi suntem o comunitate. O comunitatea formată din oameni care colectează amintiri, nu ore petrecute la birou. Noi suntem cei care cântăm în ploaie, admirăm curcubeie și căutăm melci. Suntem oamenii care am ales să experimentăm și să ne creăm amintiri împreună cu copiii noștri alături de care numărăm stelele sau urmărim fluturii.
Noi, această comunitate, am ajuns să numărăm 3.000 de persoane la prima ediție a visului nostru numit ELEMENTUM FEST, desfășurat în 21-23 iunie 2019, la Luncani, în județul Cluj.
O selecție de fotografii de atunci găsiți AICI.[/stextbox]







![[P] Comunicat de presă privind finalizarea proiectului „Digitalizarea companiei ASITEL AGENT DE ASIGURARE”](https://transilvaniareporter.ro/wp-content/uploads/2025/04/HEADER-50x40.png)


