Ultima repetiție

Fotbaliștii de la Universitatea n-au stat degeaba, dacă tot s-a amânat reluarea campionatului. Oficialii alb-negrilor au perfectat un nou meci test, ultima repetiție pentru ”U”, înaintea returului din Liga a III-a. Astfel, fotbaliștii pregătiți de Adrian Falub au înfruntat colega de serie, Industria Galda, pe care au învins-o cu 7-1. Golgheterul Goga a deschis seria reușitelor cu un șut de la marginea careului. Prima repriza avea să fie însă, a tânărului atacant Iuliu Hațiegan, acesta reușind o triplă cu care a stabilit scorul la pauză (4-0).

Oaspeții au replicat prin Haiduc, în minutul 72, dar nu au mai putut opri iureșul ofensiv al universitarilor. Hordouan, Florescu și Greu și-au trecut și ei numele pe lista marcatorilor până la final. A fost a doua victorie pentru Universitatea în fața celor din Galda, în meciurile test disputate în această pauză competițională. În precedentul amical ”U” s-a impus cu scorul de 2-0. Săptămâna viitoare trupa lui Falub o va înfrunta, în prima etapă a returului pe CFR 2.