”U” – SCM Zalău 6-2, într-un meci școală disputat la Cluj

Universitatea Cluj a obținut o victorie categorică în fața celor de la SCM Zalău, scor 6-2, însă desprinderea a venit abia în finalul întâlnirii. În ciuda faptului că au întâlnit un adversar net inferior, băieții lui Adrian Falul au ajut nevoie de mai bine de o jumătate de oră casă deschidă scorul. S-a întâmplat în minutul 33, când Ștefănescu a finalizat o acțiune frumoasă de atac.

Fundașii Telcean și Horj au „colaborat” la golul doi. Primul a reluat în transversală o centrare a lui Barbu, iar Horj a împins balonul în poartă. Cu cinci minute înainte de pauză SCM Zalău a redus din diferență, iar la scurt timp după reluarea partidei au reușit să egaleze la doi. În minutul 60 alb-negrii au trecut din nou în avantaj, Pop fiind marcatorul golului.

Ultimul sfert de oră a fost la discreția trupei lui Falub care a mai punctat prin Horj, după un corner, și prin Idan Golan, acesta din urmă reușind o dublă.