Juniorii lui “U” au picat testul cu „Sticla”

Universitatea Cluj a disputat, miercuri, al doilea meci de verificare din această perioadă. După eșecul cu Debrecen, scor 1-5, „Șepcile roșii” au luat 7 de la Arieșul Turda. Trebuie menționat că Adrian Falub a trimis pe teren echipa Under19 a clubului. La finalul întâlnirii scorul a fost 7-2 pentru turdeni.

Meșter a deschis scorul încă din minutul 5, după care echipa oaspete a fost permanent în controlul jocului. Florin Dan și David au înscris pentru Sticla și au stabilit scorul pauzei. În partea a doua a meciului pe teren și intrat toți jucătorii pe care Falub i-a avut la dispoziție, inclusiv spaniolul Llamas (foto), aflat în probe.

Sticla Arieșul Turda a mai înscris de cinci ori, în vreme ce al doilea gol al Universității a fost reușit de Trifan, în finalul disputei. Trecând peste scorul de maidan, juniorii Universității și-au arătat limitele în disputa cu gruparea din Liga a 3-a însă, a fost o șansă pentru ei să fie văzuţi la lucru de antrenorul Adrian Falub.