Cupa Davis / Copil și Lopez, cap la cap în primul meci

Marius Copil și Feliciano Lopez dispută la această oră primul meci al întâlnirii de Cupa Davis, dintre echipele României și Spaniei, din turul 2 al al Grupei I a zonei Europa / Africa. Cei doi sportivi oferă publicului un spectacol agreabil, diferența de valoare dintre ei fiind sensibil egală, chiar dacă în clasamentul ATP sunt despărțiți de 143 de poziții, locul 163 pentru Copil, respectiv 20 pentru Lopez. Spaniolul ;i-a adjudecat la mare lupt[ primul set, scor 7-6 (6-4 în tie-breack), după 53 de minute de joc. În actul secund Marius Copil a reușit să revină în meci și și-a adjudecat setul doi cu scorul de 7-5. Și în setul trei jocul celor doi tenismeni este la fel de echilibrat, scor 4-4. Imediat după jocul lui Copil este programat şi meciul dintre Adrian Ungur (185 ATP) şi Roberto Bautista Agut (15 ATP). Vom reveni cu amănunte.