CFR s-a impus la limită în amicalul cu Hermannstadt. Manea, desemnat căpitanul echipei

Sursa foto: Facebook/FC CFR 107 Cluj-Napoca

Liderul Ligii 1, CFR Cluj, a disputat, sâmbătă, primul meci test dinaintea reluării campionatului programată la sfârșitul săptămânii viitoare. Vișiniii au început jocul cu FC Hermannstadt într-o formulă departe de cea obișnuită, cu Manea căpitan și cu o linie de atac din care au lipsit vedetele Deac, Țucudean și Omrani.

Chiar și așa feroviarii nu au avut probleme și s-au impus la limită, scor 2-1, prin golurile marcate în prima repriză de Pereirra și Rondon. Pentru oaspeți a redus din diferență Yazalde, la jumătatea reprizei a doua.

Cei doi antrenori, Dan Petrescu și Vasile Miriuță, au început meciul în următoarele formule:
CFR Cluj: Sandomierski – Manea, Boli, Ciobotariu, Cestor – Chipciu, Aurelio, Pereira – Golofca, Rondon, Petrila
Hermannstadt: Cristiano – Vodă, Viera, Stoica, Opruț – Petrescu, Pires, Dâlbea, Cordea – Sîntean, Bălan

Meciul s-a disputat la Cluj-Napoca respectând toate măsurile de combatere și răspândire a coronavirusului, fără spectatori. Nici reprezentanților presei nu le-a fost permis accesul. CFR va disputa un nou meci test, luni, în compania celor de la Gaz Metan Mediaș.