Bogdan Marișca a câștigat Raliul Clujului (Foto)

Echipajul Bogdan Marișca/Sebastian Itu au câștigat ediția din acest an a Raliului Clujului, a 9-a etapă din Campionatul Național de Raliuri al României. Cei doi au alergat pe un Ford Fiesta R5 și s-au impus în 5 din cele 6 probe ale întrecerii.

Dacă prima zi, după cele două treceri pe „Făget”, Marişca a încheiat-o pe poziţia secundă, duminică pilotul Napoca Rally Academy a crescut ritmul pe ”Tarniţa” şi ”Dângău” şi a încheiat raliul cu un timp total de 00:52:09,1 minute.

Echipajul sibian Sebastian Barbu / Bogdan Iancu (Skoda Fabia Rally2) a terminat pe poziţia a doua, la 42 de secunde în spatele câştigătorului. Podiumul a fost completat de braşovenii Dan Gîrtofan / Tudor Mârza (Skoda Fabia Rally2).