Victorie de serviciu pentru ”U”

Universitatea Cluj a câștigat cu scorul de 2-0 cel de al doilea meci test al noului an, susținut în compania divizionarei terțe Unirea Jucu. Disputat în Parcul Sportiv ”Iuliu Hațieganu”, jocul a fost echilibrat. Pintea a reușit deschiderea scorului în minutul 30, servit excelent de omul de gol al alb-negrilor, Brian Lemac. Până la pauză uniriștii au reușit să restabilească egașitatea pe tabela de marcaj, după reușit la Băghceanu.

Echilibrul dintre cele două combatante s-a menținut și în repriza a doua, golul victoriei venind abia pe final de joc, în minutul 81. Budin a marcat cu o lovitură de cap și a adus al doilea succes din tot atâtea meciuri disputate de studenți de la reluarea pregătirilor. Antrenorul Marius Popescu a declarat la finalul partidei că în aceste meciuri amicale va încerca să le de-a cât mai multe minute jucătorilor foarte tineri. Următorul meci de verificare al ”Șepcilor roșii” este programat sâmbătă, de la ora 12:00, în Parcul Sportiv “Iuliu Hațieganu”, cu FC Zalău.