“U” Cluj / Primul amical, prima înfrângere

Fotbaliştii Universităţii Cluj au picat primul test amical din cantonamentul din Turcia, scor 0-2, cu Cernomoreţ Odesa / FOTO: Dan Bodea

Universitatea Cluj a disputat primul meci test în cadrul cantonamentului din Turcia, în compania formaţiei Cernomoreţ Odesa, locul 5 în prima ligă a Ucrainei.Alb-negri au cedat, scor 0-2, iar în repriza secundă au ratat şi o lovitură de la 11 metri, prin Max Nicu. Pentru Cernomoreţ au punctat Arjanov în minutul 27 şi Didenko (min. 60).

Potrivit site-ului său oficial al “şepcilor roşii”, antrenorul Mihai Teha a trimis în teren, în prima repriză următoarea echipă: Niculescu – Ciupe, Abrudan, I. Rada II, Gercaliu – Karim Boutadjine, Lungu – Cristocea, Borza, Calcan – Lemnaru.

În actul secund Universitatea a evoluat în formula: E. Dolha – Martac, Z. Szilagyi, Ninu, Târnăcop – Takacs, Bucşă, I. Neag, Max Nicu – G. Ene, Machado. ”U” Cluj va disputa următorul meci amical, vineri, 24 ianuarie, de la ora 17, 00, cu Wiener Neustadt.