Trei victorii la rând

CFR Cluj nu are adversar pe măsură în meciurile de verificare pe care le dispută în cadrul stagiului de pregătire din Cipru. Luni, trupa lui Vasile Miriuță a dispus la limită, cu scorul de 2-1, de Apollon Limassol, grupare ce activează în prima ligă din Cipru. Atacanții vișiniilor și-au făcut încă o dată datoria. Golgheterul Cristian Bud a deschis scorul încă din primul minut al înfruntării, iar Dan Roman a stabilit scorul final, în minutul 60.

La pauză însă, s-a intrat la cabine la scorul de 1-1, după ce ciprioții au reușit să înscrie golul egalizator în minutul 40. De această dată antrenorul clujenilor nu a mai rulat întreg lotul de jucători, dar l-a folosit din primul minut pe Ion Cărăușu, fotbalist aflat în probe la CFR. De altfel acest joc nu era inclus în programul meciurilor test, dar ardelenii au profitat de faptul că Apollon avea zi liberă. Următorul amical din Cipru va avea loc marți, 24 ianuarie 2017, împotriva polonezilor de la Arka Gdynia.