Start la Cupa Liceelor 2016

Cupa Liceelor Neuronkid 2016 a debutat în forţă la Baza Sportivă Napoca / sursa foto: ovidiublag.ro

Cea mai populară competiţie de fotbal dedicată adolescenţilor din Cluj-Napoca, Cupa Liceelor Neuronkid 2016 a pornit la drum sub privirile selecţionerului echipei naţionale de tineret a României, Cristian Dulca. Cum era de aşteptat ambiţiile „viitorilor fotbalişti” s-au făcut simţite încă de la primele confruntări. Nu au fost surprize în prima zi, astfel că, deţinătoarea trofeului, echipa liceului Augustin Maior, a pornit lansat în lupta de apărare a titlului cucerit anul trecut şi s-a impus categoric, scor 8-0 în fața selecționatei liceului Victor Babeș.

Şi echipele Liceului de Informatică sau cea de la „Ana Aslan” au făcut câte o demonstraţie de forţă în întâlnirile cu „Gheorghe Şincai”, respectiv „Nicolae Bălcescu”. Singura înfruntare care s-a încheiat la egalitate le-a opus pe „Onisifor Ghibu” şi Liceul Tehnologic Special SAMUS (0-0). Meciurile vor continua, marţi, la Baza Sportivă Napoca, din cartierul Gheorgheni, după cum urmează:

Lucian Blaga vs Informatică (Grupa G) – Teren A
Transporturi vs SAMUS (Grupa A) – Teren B
Tehnofrig vs Anghel Saligny (Grupa B) – Teren A
Brassai Samuel vs Avram Iancu (Grupa C) – Teren B
Augustin Maior vs Gheorghe Lazăr (Grupa D) – Teren A
Liceul Energetic vs Alexandru Borza (Grupa B) – Teren A
Nicolae Bălcescu vs Seminarul Teologic (Grupa F) – Teren A
Iulian Pop vs George Coșbuc (Grupa C) – Teren A
LPS vs George Barițiu (Grupa E) – Teren B
Ed. Nicolau vs Onisifor Ghibu (Grupa A) – Teren A

În prima zi a Cupei Liceelor Neuronkid 2016 s-au înregistrat rezultatele:

Liceul „Gheorghe Șincai” – Liceul de Informatică 0-8 (grupa G)
Liceul „Iulian Pop” – Liceul „Sámuel Brassai” 2-3 (grupa C)
Liceul „Augustin Maior” – Liceul „Victor Babeș” 8-0 (grupa D)
Liceul „Ana Aslan” – Liceul „Nicolae Bălcescu” 7-1 (grupa F)
Liceul „Alexandru Borza” – Liceul „Anghel Saligny” 3-4 (grupa B)
Liceul Energetic – Liceul Tehnofrig 5-2 (grupa B)
Liceul „Onisifor Ghibu” – Liceul Tehnologic Special SAMUS 0-0 (grupa A)
Liceul „George Coșbuc” – Liceul „Avram Iancu” 5-2 (grupa C)
Colegiul Tehnic „Edmond Nicolau” – Liceul de Transporturi 7-3 (grupa A)
LPS – Liceul „Eugen Pora” 9-1 (grupa E).


Publicitate

Postaţi un comentariu