FINAL Ceahlăul – CFR Cluj 0 – 1. Tade aduce prima victorie în deplasare pentru feroviari!

În sezonul trecut, CFR a câștigat acasă cu 3-2 în fața Ceahlăului / Foto: Dan Bodea

CFR a obținut prima victorie pe teren străin în acest sezon.

Formația din Gruia a câștigat cu 1-0 în fața Ceahlăului, grație golului marcat în repriza secundă de Gregory Tade. Francezul a punctat în poarta goală, după ce inițail trimisese balonul în bară (’69).

Echipele de start:

Ceahlăul: Jovic – Dumitraș, Marc, Cânu, Cazan – Stana, Onciu – Gheorghiu, Golubovic, Chitoșcă – Jula; Rezerve: Jicha, Ichim, Dică, Rusu, Constantinescu, Popadiuc, Garcia

CFR: Felgueiras – Maftei, Piccolo, Rada, Camora – Muniru, Djokovic, Gabionetta – Maah, Ogbu, Tade; Rezerve: Mincă, Hora, Sepsi, Deac, Rui Pedro, Velayos, Obiora

Final de partidă. CFR obține prima victorie în deplasare, în acest sezon, după ce învinge pe Ceahălul, scor 1-0.

Min 75 – Intră Rui Pedro, iese Gabionetta

Min 74 – Gabionetta recuperează o minge în preajma careului advers, trage puternic, dar mingea nimerește bara

Min 69 – GOL CFR. Tade punctează în poarta goală, după ce inițial trimisese în bară