Fotbal Liga I/ CFR-Viitorul Voluntari, LIVE TEXT 2-1, Batin aduce prima victorie pentru CFR, Rednic pleacă

min 90: fluier final de partdiă, CFR Cluj  învinge pe Viitorul Voluntari şi obţine primul succes stagional, în 2013-2014

min 83: Rednic efectuează două modificări. Kapetanos iese din garnitura CFR-ului, intra Tade. De asemenea, iese Obiora, intra Muniru

min75: goooool CFR, Paul Batin scapă pe contra-atac şi marchează pentru 2-1, CFR conduce pe tabela de marcaj, după cde a ratat un penalty

min 67: greşeală de începător a portarului Vâtca, Kapetanos cade în careu şi obţine penalty. Lovitura de pedeapsă este ratată de Deac, scorul rămâne 1-1

min 64: se porude prima modificare şi la CFR Cluj, iese Costea, intra Hora

min 50: gol Viitorul Voluntari. Gavra restabileşte egalitatea după ce a fost scăpat din marcaj şi a şutat din întoarcere pentru 1-1

min 46: se produce a doua înlocuire la Viitorul, Iese Bejan, intra Putanu

min: 46: s-a reluat partida CFR – Viitorul Voluntari, de la scorul de 1-0 pentru clujeni. Batin a fost autorul golului din prina repriză

45+2: e pauză pe Stadionul Dr Constantin Rădulescu, CFR Cluj conduce cu 1-0 pe Viiotrul Voluntari

min45: CFR continuă să preseze, Costea are o nouă incursiune în careu, scorul rămâne 1-0 pentru CFR

min 35: goooooool CFR, paul Batin deschide scorul în partida cu Viiotrul, 1-0 pentru CFR Cluj

min 34:  Costea apare la finalizare, mingea expediată spre poarta lui Vâtcă, trece puţin peste poartă, ocazie bună pentru CFR

min 31: se produce prima înlocuire a meciului. Şerban îi ia locul lui Năstăsie, acesta din urmă sângerând la cap

min 26: Deac încearcă o finalizare spectaculoasă pentru CFR, dar Vâtcă este la post şi rezolvă faza

min 25: la jumătatea prime reprize cele mai importante ocazii de gol le-am consemnat în dreptul echipei vizitatoare, Viitorul Constanţa, portarul Felgueiras intervenid în două rânduri salvator pentru CFR

min 13: prima ocazie clară de gol aparţine Viitorului, Felgueiras a avut un reflex excelenta la sutul lui Gavra aflat în poziţie bună de finalizare

min 11: în replică Voliculeţ pătrunde în forţă în careu dar ratează centrarea, scoul rămâne 0-0

min 10:  prima oportunitate de gol apare în deprtul CFR-ului, Florin Costea aprimit o minge în careu, dar a fost deposedat la timp de un adversar

În câteva momente va începe meciul dintre CFR Cluj şi Viitorul Voluntari. Pardida a fost prefaţată de un mega scandal între antrenorul Mircea Rednic şi căpitanul echipei clujene, Richardo Cadu. Tehnicianul l-a trimis pe fotbalist la echipa a II-a, iar conducerea clubului a reacţionat imediat – Grigoraş ar putea fi de mâine noul antrenor al CFR-ului.

Iată echipele de start

CFR: Felguieiras – Velayos , Piccolo, Rada, Camora – Deac, Obiora, Voiculet, Costea – Kapetanos, Batin

Viitorul: Vatca – Mitrea, Bejan, Ghionea, Baluta – Lazar, Nastasie, Dica, Benzar – Gavra, Nicolov