Fotbal/ Arieşul Turda şi Unirea Jucu continuă în Cupa României

Arieşul Turda (foto, în roşu şi albastru) şi Unirea Jucu s-au calificat în faza a IV-a Cupei României la fotbal

Cele două echipe de fotbal clujene angrenate în fazele preliminare ale Cupei României au obţinut victorii în faza a III-a a competiţiei. Arieşul Turda s-a impus cu scorul de 2-0, în meciul disputat în deplasare, în compania echipei Avântul Reghin. Puşcaş, în minutul 63 şi Sabău în minutul 65 din lovitură de la 11 metri au înscris pentru „Vulturii” din Turda.

Pe stadionul comunal din Jucu, echipa locală Unirea a dispus la rândul ei de ACS FCM Baia Mare, scor 3-1. Pentru clujeni au marcat Luca în minutul 10, Danciu (min. 33) şi Vasile Pop (min. 90), golul de onoare al maramureşenilor fiind reuşit de  Ardeleanu, în minutul 61. Pentru a se califica în turul 1 al Cupei României cele două formaţii clujene mai au de trecut de două etape preliminarii, turul IV fiind programat la sfârşitul acestei luni.