Fiul lui Cozmin Gușă a luat bronzul la Campionatul Național de luptă la sol

Andrei Guşă a concurat la categoria 73 kg

Sportivii orădeni au reuşit să obţină patru clasări pe podium la Campionatul Naţional de luptă la sol pentru cadeţi sub 18 ani, de la Baia Mare, între cei de pe podium numărându-se şi fiul acţionarului majoritar al Realitatea TV, Cozmin Guşă.

La competiția care s-a desfăşurat în perioada 11 – 13 octombrie, echipa orădeană a fost formată din Vlad Luncan (50 kg), Emad Atieh (55 kg), Mark Fekete (60 kg), Cătălin Popa şi Cătălin Dobre (ambii la 66 kg), Andrei Stoica (81 kg), Kunszabo Luca şi Ovidiu Purtan (ambii la + 81 kg).

Andrei Guşă, fiul acţionarului majoritar al Realitatea TV, Cozmin Guşă, a concurat la categoria 73 kg.

Orădenii s-au clasat pe lângă locul III în proba pe echipe, dar au obținut medalii și la individual. Performera a fost Patricia Petraş (foto mijloc), care a obţinut locul I la categoria 57 kg şi a devenit campioană naţională. Pe locul II, medaliat cu argint şi vicecampion naţional a devenit Kunszabo Luca (foto stânga), la categoria + 81 kg.

Locul lll a fost ocupat de Andrei Guşă (foto dreapta).

Sportivii orădeni sunt pregătiţi de antrenorii Fleisz Aurelian, Goncearenco Alexandru, Morar Emil, Ianc Olimpia şi Han Sang Ho.