CFR / Prima victorie în Cipru

Aflați într-un stagiu de pregătire în Cipru, fotbaliștii de la CFR Cluj au disputat primul meci test din cantonament. Vișinii au întâlnit în primul amical formația Tom Tomsk din Rusia, de care au trecut cu scorul de 3-2. Recent convocat la echipa națională a României, Păun a deschis scorul în minutul 43 din lovitură de la 11 metri. Anterior, Vitor Bruno ratase o lovitură de pedeapsă, în minutul 18.

Rușii au revenit pe tabela de marcaj și au restabilit egalitatea în minutul 67 și a trecut în avantaj spre finalul partidei când au transformat un penalty în minutul 82. Ultimul cuvânt l-au avut însă, tot fotbaliștii lui Toni Conceicao. Mai întâi Ionuț Larie a marcat pentru 2-2, tot din lovitură de la 11 metri, pentru ca în prelungiri Anthony Carter să înscrie golul victoriei. CFR-iştii rămân în Cipru până pe data de 3 februarie, timp în care vor disputa alte trei meciuri test cu echipe din Cehia, Cipru și Lituania.