Baschet/ Programul turului în Liga Naţională de Baschet Feminin

Noul sezon în LNBF va debuta pe 5 octombrie

Datorită retragerii din Liga Naţională a echipei CSM Sportul Studenţesc, a fost necesară refacerea tragerii la sorţi, în campionat dar nu şi în Cupa României. Noul ţintar al LNBF arată astfel:

Etapa 1 – 05 octombrie

CSM Târgovişte – NOVA Vita

BCM Danzio Timişoara-  CSU Alba Iulia

ACS Sepsi SIC – SCM Craiova

Universitatea Cluj-Napoca – BC ICIM Arad

Olimpia Braşov – CSBT Alexandria

CS Phoenix Galaţi –  Rapid Bucureşti

U CSM Oradea – CSM Satu Mare

Etapa 2 – 12 octombrie

CSU Alba Iulia – CSM Târgovişte

SCM Craiova – NOVA Vita

BC ICIM Arad – BCM Danzio Timişoara

CSBT Alexandria-  Sepsi SIC

Rapid Bucureşti-  Universitatea Cluj-Napoca

CSM Satu Mare – Olimpia Braşov

PhoenixGalaţi –  CSM Oradea

Etapa 3 – 19 octombrie

CSM Târgovişte-  SCM Craiova

CSU Alba Iulia – BC ICIM Arad

NOVA Vita –  CSBT Alexandria

Danzio Timişoara –  Rapid Bucureşti

Sepsi SIC-  CSM Satu Mare

Universitatea Cluj-Napoca-  CSM Oradea

Olimpia Braşov – Phoenix Galaţi

Etapa 4 – 23 octombrie

BC ICIM Arad  – CSM Târgovişte

CSBT Alexandria – SCM Craiova

CS Rapid Bucureşti – CSU Alba Iulia

CSM Satu Mare –  NOVA Vita

U CSM Oradea –  Danzio Timişoara

PhoenixGalaţi –  Sepsi SIC

Universitatea Cluj-Napoca – Olimpia Braşov

Etapa 5 – 26 octombrie

CSM Târgovişte – CSBT Alexandria

BC ICIM Arad –  Rapid Bucureşti

SCM Craiova – CSM Satu Mare

CSU Alba Iulia-  CSM Oradea

NOVA Vita –  PhoenixGalaţi

Danzio Timişoara – Olimpia Braşov

Sepsi SIC – Universitatea Cluj-Napoca

Etapa 6 – 02 noiembrie

Rapid Bucureşti – CSM Târgovişte

CSM Satu Mare – CSBT Alexandria

CSM Oradea –  BC ICIM Arad

Phoenix Galaţi – SCM Craiova

Olimpia Braşov – CSU Alba Iulia

Universitatea Cluj-Napoca – NOVA Vita

Danzio Timişoara-  Sepsi SIC

Etapa 7 – 09 noiembrie

CSM Târgovişte – CSM Satu Mare

Rapid Bucureşti – CSM Oradea

CSBT Alexandria –  PhoenixGalaţi

BC ICIM Arad-  Olimpia Braşov

SCM Craiova – Universitatea Cluj-Napoca

CSU Alba Iulia –  Sepsi SIC

NOVA Vita-  BCM Danzio Timişoara

Etapa 8 – 16 noiembrie

CSM Oradea – CSM Târgovişte

Phoenix Galaţi – CSM Satu Mare

Olimpia Braşov – Rapid Bucureşti

Universitatea Cluj-Napoca – CSBT Alexandria

Sepsi SIC – BC UVG ICIM Arad

Danzio Timişoara – SCM Craiova

NOVA Vita-  CSU Alba Iulia

Etapa 9 – 23 noiembrie

CSM Târgovişte-  Phoenix Galaţi

CSM Oradea – Olimpia Braşov

CSM Satu Mare – Universitatea Cluj-Napoca

Rapid Bucuresti – Sepsi SIC

CSBT Alexandria – Danzio Timişoara

BC ICIM Arad-  NOVA Vita

SCM Craiova – CSU Alba Iulia

Etapa 10 – 30 noiembrie

Olimpia Braşov – CSM Târgovişte

Universitatea Cluj-Napoca CS Phoenix Galaţi

Sepsi SIC-  CSM Oradea

Danzio Timisoara-  CSM Satu Mare

NOVA Vita –  Rapid Bucureşti

CSU Alba Iulia-  CSBT Alexandria

SCM Craiova – BC ICIM Arad

Etapa 11 – 07 decembrie

CSM Târgovişte – Universitatea Cluj-Napoca

Olimpia Braşov –  Sepsi SIC

Phoenix Galaţi – Danzio Timişoara

CSM Oradea –  NOVA Vita

CSM Satu Mare – CSU Alba Iulia

Rapid Bucureşti – SCM Craiova

CSBT Alexandria – BC ICIM Arad

Etapa 12 – 14 decembrie

Sepsi SIC – CSM Târgovişte

Danzio Timişoara – Universitatea Cluj-Napoca

NOVA Vita – Olimpia Braşov

CSU Alba Iulia –  Phoenix Galaţi

SCM Craiova – CSM Oradea

BC ICIM Arad – CSM Satu Mare

CSBT Alexandria –  Rapid Bucureşti

Etapa 13 – 21 decembrie

CSM Târgovişte – Danzio Timişoara

Sepsi SIC – NOVA Vita

Universitatea Cluj-Napoca – CSU Alba Iulia

Olimpia Braşov – SCM Craiova

Phoenix Galaţi – BC ICIM Arad

CSM Oradea – CSBT Alexandria

CSM Satu Mare  –  Rapid Bucureşti

 


Publicitate

Postaţi un comentariu