Baschet / Au “visat” 4 minute

Andreea Orosz (foto, la minge) a fost martoră a dezastrului echipei sale, 46-90, în deplasarea de la ICIM Arad

CSM Satu Mare a pierdut, scor 46-90, meciul cu ICIM Arad, din cadrul etapei a XII din Liga Naţională de Baschet Feminin. În ciuda diferenţei zdrobitoare de pe tabela de marcaj ardelencele au fost cele care au început în forţă meciul şi, după 4 minute de joc avea 10-5 în favoarea lor pe tabelă.

Au fost însă, doar 4 minute de “vis” după care gazdele s-au dezlănţuit şi le-au administrat sătmărencelor una dintre cele mai severe înfrângeri din ultimii ani. Tabytha Wampler cu 14 puncte şi Andreea Orosz cu 12, au fost principalele marcatoare ale echipei lui Peter Eles.

În aceaşi etapă s-au mai înregistrat rezultatele  CS Universitatea Alba Iulia – CS Phoenix Galaţi 96-48, SCM Craiova – Universitatea CSM Oradea 70-83 şi BC Danzio Timişoara – Universitatea Cluj-Napoca 62-61.