Aproape că și-au egalat recordul de goluri

Brian Lemac a marcat de patru ori în poarta echipei din Dej / Foto: Dan Bodea

Universitatea Cluj a învins, sâmbătă, cu scorul de 11-0 pe Arieșul Mihai Viteazul, într-un meci din cadrul etapei a XIII-a a Ligii a IV Cluj. Înfruntarea a curs într-o singură direcție, spre poarta echipei vizitatoare, astfel că, elevii lui Marius Popescu au fost aproape să-și egaleze cea mai mare performanță din acest sezon, când au învins cu 12-0 pe Unirea Triteni, în chiar etapa inaugurală. După doar 10 minute de joc tabela de marcaj indica, deja, 3-0 după reușitele lui Lemac, de două ori și Costea. Încă o dată Lemac și Fodor de la punctul cu var au stabilit scorul primului mitan (5-0). La reluare tot alb-negrii au fost echipa mai pozitivă si Costea și-a trecut in cont dubla, după golul din minutul 54. Brian Lemac și Darius Hâmpea au dus scorul la 8-0, pentru ca finalul de meci să-i  aparțină lui Pintea. Tânărul atacant al Universității Cluj a reușit un hattrick în doar șase minute (82, 84 și 88), stabilind și scorul final al partidei. „U” Cluj continuă să fie lider în clasamentul Ligii a IV-a, iar etapa viitoare va înfrunta gruparea Armenopolis Gherla, într-unul dintre cele mai interesante meciuri ale sezonului.